OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Oprava komunikací technologií SILKOT

Nejprve vyčistíme opravované místo od zanesených nečistot, jako je prach, drobné kamínky, mech apod. Se strojem SILKOT najedeme nad připravené místo a sklopíme zadní nahřívací čelo. Výtluk a jeho okolí začneme nahřívat sálavým teplem až na 150 – 160°C po dobu cca 8 – 12 minut. Po nahřátí se plocha rozruší ocelovými hráběmi a výtluk se doplní novou asfaltovou směsí ohřátou ve speciálním izolovaném nahřívacím zásobníku. Opravované místo se pečlivě urovná a následuje dokonalé zhutnění vibračním válcem. Neopravujeme pouze samotný výtluk, ale i jeho bezprostřední okolí, abychom zamezili jeho dalšímu praskání. Okolí opravovaného místa se dokonale spojí a vzniká jedna homogenní bezespárá plocha. Po cca 15 minutách po zaválcování je možné přes opravované místo opět normálně jezdit.

Pracovní postup technologie Silkot Blue:

Opravy touto technologií lze provádět i v podmínkách, kdy tradiční způsob opravy použít nelze. Například na Ukrajině opravu silnice při teplotě -10°C zdokumentovali místní média:

Silkot na Ukrajině

Nahřátí vozovky nahřívacím čelem je možné i v takto nízkých teplotách. Zbytková vlhkost se odpaří a bez problémů dojde ke spojení podkladu s novou vrstvou asfaltové směsi. Samozřejmě se zvýší cena opravy, protože nahřátí zabere delší čas a tím i spotřebu plynu. Ale vše Vám rádi vysvětlíme a zkalkulujeme předem.


Kontakt

Oprava silnic Bukal s.r.o.
Brno-střed, Staré Brno, Nové sady 988/2
+420604774861